Ako som postavil drevenú palubu bez toho, aby som vedel prvú vec o tesárstve

postavil

Náš dom je úplne nový – my sme sa presťahovali v lete roku 2003, a pretože sme mali dom postavený v priebehu roka, ktorý predchádzal, že záhrada bola katastrofa oblasť na začiatku. Vedeli sme, že chceme palubu nejakého druhu po celej dĺžke domu (s prístupom z obývacej izby), ale nevedeli, aký druh. Po tom, čo sme vybudovali priestor na grilovanie s horninami, ktoré sme získali z majetku, rozhodli sme sa, že paluba bude pre takýto projekt príliš veľká a rozhodne sa pre drevo. Táto oblasť je na úrovni prízemia a nevyžaduje žiadnu pripútanosť okay domu, takže som povedal – OK, urobím to.

Hubby bol veľmi pochybný, ale my ženy sme presvedčivé, tak na začiatku tohto jari som sa okay tomu dostal.

Pripravili sme pozemok vyrovnaním so štrkom, takže sa rozhodla o rozlohe (three,5 x 15 metrov) a materiály sa zakúpili. 2’x4 “pre základy a obyčajné ošetrené terasové dosky pre aktuálnu palubu. Tiež som potreboval 2’X6 ‘pre kroky .

Nástroje sú prvoradé. Nikdy by som nepomyslel, že by som sa dostal do takého projektu bez správnej píly – viete, že sa môžete otočiť a otočiť tak, aby drevo prerezalo do ľubovoľného uhla, ktoré si vyberiete. Úroveň je skvelá pomoc a tiež pravý uhol. Tak je dobíjacie vrták – nádherný gadget tatransky profil!

Keďže som naozaj nič nevedel o tesárstve, musel som pracovať pre seba, ako robiť všetko, ale zistil som, že zvyšky, ktoré som si spomenul z mojej geometrickej hodiny v škole, mi pomohli veľa. Teraz už viem, prečo učia deti veci … Strávil som trochu času plánovaním celého procesu a bol to docela dobre vypracovaný v čase, keď som začal.

Začal som tým, že vytvoril rám s 2’x4 ‘. Rámček prešiel okolo predpokladanej veľkosti paluby a poskytoval podporu pre ďalšiu časť plánu – 2’x4 ‘nosníky vo vnútri rámu, vzdialenosti 60 centimetrov. Tie mali poskytovať podporu pre dosky, ktoré mali byť pripevnené okay nosníkom. Prečo 60 cm? Našiel som (na internete!), Že ide o ideálnu vzdialenosť medzi lúčmi podporujúcimi dosky, ktoré som si vybral. Dosky s hrúbkou 28 milimetrov môžu mať rozpätie 60 cm.
Akonáhle boli lúče správne roztiahnuté, celý rám som naskrutkoval celkom do pravých uhlov a bol pripravený na ďalší krok.

Potreboval som dva kroky od paluby okay terasovým dverám a nechcel som, aby boli príliš malé – chcel som sa na nich usadiť a chcel som, aby boli dosť hlboké, aby ktokoľvek vyšiel z dvere s ťažkým podnosom by sa do scenérie nezakopali.
Takže predtým, ako som začal s aktuálnou palubou, musel som mať základy pripravené na kroky – aby poskytol podporu pre spodnú aj hornú časť. Dalsie dva rámy boli vyrobené, zodpovedajúce terasovým dverám, doplnené o nosníky, ktoré som potreboval na podporu krokov na dvoch úrovniach. Použil som príliš veľa dreva, ako sa ukázalo!

Pokračovať s palubou – dosky boli rezané tak, aby zapadli na nosníky, s dvoma skrutkami kdekoľvek prekročili lúč a four skrutky kdekoľvek jedna doska sa stretla s ďalšou na nosnom nosníku. Použil som tie malé kríženie vzdialenosti, ktoré sa používajú na pokládanie dlaždíc, aby sa udržala stála vzdialenosť medzi doskami. Kroky boli urobené, keď som ich dosiahol svojimi doskami – 2’x6 ‘pre rám a nosníky a dosky na pokrytie schodov. Dve úrovne, a to sa ukázalo krásne!

O mesiac neskôr (áno – so šiestimi deťmi, veľa beštie a rôznymi poveternostnými podmienkami mi to trvalo mesiac!), Dokončila som terasu a získala som dostatočnú dôveru, aby som postavila stôl pre 12, aby som s ňou šiel. ,

Obklopený veľkými skalami zbieranými na pozemku, množstvom kvetov a nádherným výhľadom na zvlnenú krajinu, tento rok sme si to užili veľmi, ako dúfame, že to bude v najbližších rokoch.

Som hrdý na to, že som ho vytiahol, ale predovšetkým som ešte viac presvedčený, že: “Neviete, čo nemôžete urobiť, kým sa nepokúsite!”

Stine H. Stensroed je nórska manželka, držiteľ šialenstva a matka šiestich, ktorá používa blogy na udržanie zdravého stavu a píše články, ktoré jej umožňujú aktívne pôsobiť. Tiež si to užila!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *