İpuçları Görsel Pazarlama Stratejinizi Artıracaktır

Stratejinizi

Pazarlamacılar çoğunluğu görsel imajlar yaratmanın kendileri için güçlü bir takım olmadığını itiraf edecektir.

Güzel haberler? Yaratıcılık öğrenilir, bu nedenle görsel pazarlama ile bir daha mücadele etmek zorunda kalmazsınız.

Daha görsel içerik ekleyerek sosyal medya stratejinizi geliştirmek ister misiniz? Görsel pazarlama, Google’a ilham veren bir teklif bulmaktan ve yeniden yayınlamaktan çok daha fazlasıdır.

Ancak, kendinize sorabilir misiniz? Çekici ve paylaşılabilir bir görüntü oluşturmak için nasıl yola çıkıyorsunuz? İnsanlarla etkileşime girip izleyicileriyle paylaşmak istediği bir şey mi var?

Görsel pazarlama görüntülerinin nasıl oluşturulacağı konusunda bir ton rapor ve bilgi var. Ancak bu bilgilerin alınması haftalarca sürebilir, ardından işletmeniz için geçerli olur.

İşte bu yüzden işi sizin için yaptık. Bu makale, daha fazla etkileşim gören görsel içerik oluşturma konusunda ipuçları sunar.

Görsel Pazarlamanın Ardındaki Bilim

İçerik Pazarlama Enstitüsü, pazarlamacılardan percent 70’inin daha fazla görsel içerik ürettiğini bildirdi.

Kendinize sorun, yeterli görsel içeriği üretiyor musunuz? Eğer değilseniz, bunun sebebi ‘tasarım’ kelimesine korktuğunuz olabilir. Korkmayın, bu ipuçları dimension yardımcı olabilir.

Bu makalede, daha fazla görsel içerik oluşturma hedefinizi desteklemek için birçok ipucu sunuyoruz. Bu ipuçlarını kullanmak, görsel mesajınızı net aramacıları ile sadık kılar.

Görsel içerik oluşturmak, pazarlamacıların öğrenmesi gereken beceriler için listede yer alan 1. numaralı hedeftir ve sizin de öyle olmalıdır. (Socialmediaexaminer.com)

Kitleniz Görsel Cuçlara Yanıt Vermektedir

Video ve enformasyona duyarlılık en yüksek seviyededir. Bu stratejileri kitlenizle etkileşim kurmak için mi kullanıyorsunuz?

2014’te movie pazarlama kullanımı percent 8 arttı ve infographics kullanımı percent 9 arttı. (Kaynak: DemandGenReport)

Bir ev işi sahibi olarak, görsel içerik oluşturmak için daha fazla zaman ve kaynak ayrmanız gerekir. Artırılmış etkileşimlerin percent 87’sini fotoğraf veya movie içeren Facebook yayınları oluşturuyor. (Kaynak: EMarketer.com)

Ne anlama geliyor? Facebook kullanıcıları, ürün satın almak için eylemlere yapacağınız bariz çağrılardan fazlasını arıyor. Fikir paylaşan, bağlantı kuran ve çok fazla metin kullanmaktan kaçınan yayınlar isterler. Artık yayınlarınız metin ile ağırlaşmışsa görsel pazarlamaya geçme zamanı. Bugün yayınlarınıza fotoğraf veya resim ekleyerek başlayabilirsiniz.

Paylaşılabilir bir sosyal medya imajını neden kılan nedir? Resimlerimizi paylaşan insanlar umurunda mı? Iyi sorular. Bir kişi imajınızı paylaştığında her zaman ücretsiz pazarlama hizmeti aldınız. Onlar mesajınızı dinleyicilerine açıyorlar. Bu, daha az şeyle daha fazlasını elde etmenize yardımcı olur instagram takipçi satın alma!

Paylaşılabilir bir sosyal medya görüntüsü oluşturmanın neyine bakalım:

1. Duygu: Okuyucularınız hissettiğinde onu paylaşacaktır.

2. İlgililik: Resminiz kitlenize ve izleyicilerine p uymalıdır.

3. Renkler: Kitlenizin kişiliğine uyması için doğru renkleri kullanın ve daha fazla paylaşım elde edin.

4. Tipografi: İyi görünen ve birbirleriyle iyi eşleşen yazı tiplerini seçin. Kitlenizin okuyabileceği yazı tiplerini seçin.

5. Hashtags ve Metin: Kitlenizi etkileşime sokmaya teşvik etmek için doğru sözcükleri seçin.

Sosyal medya içeriğini maximize etmenin en önemli yolu, yol gösteren görüntüler ve fotoğraflar içeriyor. Kitlenizi etkileşime geçirmek ve onları bir satış hunisine yerleştirmek için mükemmel görsel içerik oluşturma üzerine odaklanın. Arka uçta, alıcıları alıcılardan ayırmak için ayrıntılı bilgiye sahip olursunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *